כאשר אהבתי את עצמי באמת

שיר שצ'ארלי צ'פלין קרא במסיבת יום הולדתו ה-70 בפאריל 1959
כאשר אהבתי את עצמי באמת הבנתי שתמיד, בכל הזדמנות, הייתי במקום הנכון בשעה הנכונה ובדקה הנכונה, ואז יכולתי להרפות, היום אני יודע שזו הערכה עצמית.
כאשר אהבתי את עצמי באמתיכולתי להבחין שהיגון והסבל הרגשי שלי הם רק אזהרות שאני הולך נגד האמת הפנימית שלי, היום אני יודע שזו אותנטיות.
כאשר אהבתי את עצמי באמת הפסקתי להשתוקק לחיים אחרים והתחלתי לראות את כל המתרחש כתרומה לצמיחתי, היום אני יודע שזו בגרות.
כאשר אהבתי את עצמי באמת התחלתי להבין כמה מעליב ללחוץ על מישהו לעשות את מה שאני מבקש למרות שידעתי שאין זה הזמן או שהאדם עדיין לא מוכן גם כשהאדם הוא אני, היום אני יודע שזה כבוד.
כאשר אהבתי את עצמי באמת התחלתי להשתחרר מכל מה שאינו בריא - מאכלים, אנשים, מצבים, כל דבר שמשך אותי מטה. בהתחלה קרא לזה לבי 'גישה אגואטיסטית', היום אני יודע שזו אהבה עצמית.
כאשר אהבתי את עצמי באמת חדלתי להתייסר על הזמן החופשי, הפסקתי לתכנן תכנונים יומרניים ממש נטשתי את ה"מגה" פרויקט של עתידי. היום אני עושה את מה שאני רואה לנכון, מה שאני אוהב, בקצב שלי, היום אני יודע שזו פשטות.
כאשר אהבתי את עצמי באמת הפסקתי לרצות להיות תמיד צודק וכך טעיתי הרבה פחות, היום גיליתי שזו צניעות.
כאשר אהבתי את עצמי באמת סירבתי להמשיך לחיות בעבר ולדאוג כל הזמן למה שיהיה בעתיד עכשיו אני חי את הרגע הזה כי כאן מתרחש הכול, היום אני חי כל יום ויום ולזה קוראים שלמות.
כאשר אהבתי א עצמי באמת הבחנתי שהחשיבה שלי יכולה לאמל אותי ולאכז אותי מאוד אבל כאשר אני מגייס אותה לשירות לבי היא פוגשת שותף חשוב ואמיתי, ולזה קוראים לדעת לחיות.
לא חייבים לפחוד מהעימות המתקרב ביני לבין עצמי או ביני לבין האחרים אפילו הכוכבים מתנגשים ביניהם, ואז נולדים עולמות חדשים.
Previous slide
Next slide

האהבה שלא תגווע

מתוך הספר: “להרגיש נוח עם חוסר וודאות”, לקט שיעורים להעצמת עוז רוח וחמלה של פמה צ’ודרון | ליקטה וערכה אמילי הילבורן סל | הוצאת פראג

לשתף

אהבתי

אהבתי טוען...
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: