בן ונגר | פסיכותרפיה טרנספרסונלית והנחיית קבוצות

לשחרר אחיזה – התמרה וריפוי

שלווה, חופש ואושר יכולים להימצא ממש כאן בחיים אלו, אם רק נוכל ללמוד את האמנות שבהתמודדות עם סבלנו | מתוך הספר: "אמנות החיים" / טיך נאת האן. הוצאת: אור-עם

דרוש אומץ כדי לחיות את חיינו באופן מלא ועמוק. אם איננו יכולים להיות מאושרים ממש כאן ועכשיו, עלינו לשאול את עצמנו מדוע. אם יש לנו קושי לגעת בשלווה ובפלאי היקום בחיי היומיום, נראה שיש משהו החוסם את הדרך. עלינו לגלות מהו. מה מכביד עלינו או מרחיק אותנו מרגע ההווה?

אמנות החיים באושר היא גם האמנות של התמרת הייסורים שלנו. אם ברצוננו להיות מאושרים, עלינו לזהות מה מונע מאיתנו להיות מאושרים. הדרך המובילה לבריאות היא הדרך הפונה הלאה ממחלה. לעתים אנחנו סובלים אך לא מעיזים להודות בכך בפני עצמנו, לא כל שכן בפני אחרים. אלא שרק אם נתייצב מול סבלנו נוכל למצוא את דרך המוצא, את הדרך לבריאות ושגשוג. 

עלינו להשתמש ביצירתיות שלנו ובאומץ לבנו כדי לפרוץ דרך מה שמעכב אותנו מלהיות מאושרים או חופשיים. נדמה כאילו נקלענו לסבך. ייתכן שאנחנו מסבכים את עצמנו או מניחים לאחרים לסבך אותנו. ייתכן אך שאנחנו חיים באופן שכמו מבקש: “אנא הכניסו אותי לסבך!” אנחנו זקוקים הן לתובנה הנולדת ממדיאציה והן לאומץ לבו של לוחם כדי לפרוץ דרך המכשולים שלפנינו ולחתוך את הכבלים שמסבכים אותנו. במילותיו של מורה הזן הראשון בסין ובוייאטנם, מאסטר טאנג הוי, “שחרור אחיזה הוא פעולה של גבורה”.

טיך נאת האן (1926-2022) היה נזיר בודהיסטי וייטנאמי מזרם הזן, מורה, סופר, משורר, פעיל שלום ומועמד לפרס נובל לשלום. טיך נחשב אב תנועת “הבודהיזם המעורב”. את רוב חייו בילה בגלות ממולדתו וייטנאם, בעיקר בצרפת שם הקים מרכז וקהילה מקודשת לעקרונות הבודהיזם המעורב ואי-אלימות הנקראת Plum Village.

בואו ניפגש

052-9458762

או השאירו מספר טלפון

זה לא אני זה שד

הם הצילו אותנו פעם כשהיינו חסרי ישע ונזקקנו להם כדי לשרוד. אז הם היו מלאכים שהגנו עלינו. אחרי שהתבגרנו הם הפכו לשדים. טיפול מיטיב יעזור לנו לשים להם גבול, לאהוב את עצמנו ולהבין את המנגנונים שלנו.

להמשך קריאה »

האהבה שלא תגווע

התעוררות רוחנית כמסע של לוחם בודהיסטווה. מתוך הספר: להרגיש בנוח עם חוסר ודאות – לקט שיעורים להעצמת עוז רוח וחמלה / פמה צ’ודרון | ליקטה וערכה: אמילי הילבורן סל | הוצאת: פראג

להמשך קריאה »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן